Díjak

Díjak

Díjak, minősítések:

  • Szocialista kultúráért kitüntetés

  • Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Kulturális Nagydíja (1997)

  • „Kecskemét Közművelődéséért” díj (2001,2002)

  • Fesztivál nívódíj (2009)

  • Többszörös megyei arany minősítés – „Nagybetyárok” csoport (2010, 2011, 2013, 2014)

  • A 2006-os 30 éves ünnepi gálaműsorukon munkájuk elismeréseként miniszteri dicséretben részesítette őket az Oktatási és Kulturális miniszter

  • A szakmai minősítést adó Néptáncosok Országos Bemutató Színpada rendezvénysorozaton a Kecskemét Táncegyüttes öt alkalommal „Kiválóan Minősített Együttes” címet kapott (1998, 2002, 2006, 2008, 2010)

  • Háromszor is szerepelt már az Országos Táncháztalálkozó és Kirakodóvásár Martin Gálájában(2007, 2010, 2016)

  • 2010-ben magkapták Kecskemét város legrangosabb művészeti díját, a Kodály Zoltán-díjat

  • 2012-ben a  Magyar Népművészet és Közművelődés kategóriában elnyerték a Bács-Kiskun Megyei Príma-díjat

  • Böde-Harkai Csilla – Böde István: Bolha… (somogyi táncok) című koreográfia a Dél-alföldi Regionális Gyermek és Ifjúsági Néptánctalálkozó és Minősítő Versenyen „Ezüst Minősítést” ért el.(Kecskemét Táncegyüttes „CSUTRI” csoport, Kiskőrös, 2013)

  • I. Tóth Ferenc Országos Koreográfiai Versenyen Lukács László és Lukácsné Haránt Eszter „Ezüst Minősítést” kapott  (2013)

  • Dél-alföldi Regionális Gyermek és Ifjúsági Néptáncversenyen Megyei Arany Minősítés: „NAGYBETYÁROK” csoport (Kiskőrös, 2013)

  • Böde-Harkai Csilla – Böde István: Tolvaj lépés… (kiskunsági táncok és játékok) című koreográfia a Dél-alföldi Regionális Megyei Gyermek és Ifjúsági Néptánctalálkozó és Minősítő Versenyen „Arany Minősítést” ért el.(Kecskemét Táncegyüttes „CSUTRI” csoport, Kiskőrös, 2014)

  • Böde-Harkai Csilla – Böde István: Komám Uram… (rábaközi táncok és játékok) című koreográfia a XXV. Országos Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztiválon „Bronz Minősítést” ért el. (Kecskemét Táncegyüttes „CSUTRI” csoport, Szeged, 2015)

  • Kecskemét Táncegyüttes munkássága Helyi Értékké nyílvánítás (2015)

  • Böde-Harkai Csilla – Böde István: „Fundamenta rakás” című koreográfia a III. Tóth Ferenc Országos Koreográfiai Versenyen „Bronz Minősítést” kapott.  (Kecskemét Táncegyüttes „Suprik” csoport, Kecskemét, 2016)

  • A 2016-os évben az ország legjobb ifjúsági csoportjainak bemutatójára, az Ifjúsági Néptáncantológiába történő beválogatás (2017)

  • Böde-Harkai Csilla – Böde István: „Hegyen-völgyön dáridó…” (Mulatság Szilágyságban) című koreográfia a Dél-alföldi Regionális Gyermek és Ifjúsági Néptánctalálkozó és Minősítő Versenyen „Arany Minősítés” kapott. (Kecskemét Táncegyüttes „Suprik” csoport, Kiskőrös, 2017)

  • XXVII. Országos Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztiválon  Csongrád megyén kívüli együttesek kategóriában Szakmai Vándorserleg díját a Kecskemét Táncegyüttes nyerte: (Szeged, 2017)

    • Lukácsné Haránt Eszter: "Dávid?.. Dávid" című koreográfiája "Kiemelt Arany Minősítés"

    • Böde István Gábor és Böde Harkai Csilla: "Fundamentum rakás" című koreográfiája "Arany Minősítés"

  • Böde-Harkai Csilla – Böde István: „Boldogító képzelgések” (szatmári táncok) című koreográfia a XXVIII. Országos Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztiválon  „Ezüst Minősítés” kapott. (Kecskemét Táncegyüttes „Suprik” csoport, Szeged, 2018)

  • 19. Büyükcekmece Fesztiválon Törökországban, isztambuli nemzetközi versenyen a 11 fős szakmai zsűri különdíját nyerte el 27 ország közül (2018)

  • Tóth Ferenc Gyermektánc Koreográfia Verseny (Kecskemét, 2018) - Molnár Máté - Márkli Zsuzsanna "Pulya élet" koreográfiája az Ifjúsági csoporttal " Ezüst minősítés" 

  • XXIX.  Országos Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztivál (Szeged, 2019) - Molnár Máté - Márkli Zsuzsanna "A vásári szarka" című koreográfiája "Bronz minősítés" 

2021

  •         A Kecskemét Táncegyüttes IFJÚSÁG A KÖZÖSSÉGÉRT DÍJ-ban részesült!
     
  •         "Kecskemét Táncegyüttes munkássága" Bács-Kiskun megyei érték.

2022

  • Tóth Ferenc Gyermektánc Koreográfia Verseny (Kecskemét 2022.03.02.)

    • ​ARANY MINŐSÍTÉS - Lukácsné-Haránt Eszter - Böde István Gábor: Kitalálod? – az együttes Suprik csoportja

    • KIEMELT ARANY MINŐSÍTÉS – Lukácsné-Haránt Eszter: Szeret, nem szeret… - az együttes Suprik, Kisbetyár, Nagybetyár, Ifjúsági csoportjának lányai 

  • Tóth Ferenc Gyermektánc Koreográfia Verseny Döntője (Százhalombatta, 2022.04.24.)

    • ÖRÖKSÉG DÍJ MINŐSÍTÉS – Lukácsné-Haránt Eszter: Szeret, nem szeret… - az együttes Suprik, Kisbetyár, Nagybetyár, Ifjúsági csoportjának lányai 


 

Egyéni díjak:

  • „Kisbokrétás, és Ezüstpitykés Táncos” cím: Vincze Levente

  • "Arany minősítés" Böde István Gábor (2001, 2003)

  • VI. Martin György Országos Néptánc Fesztiválon alkotói nívódíj Lukács Lászlónak, Lukácsné Haránt Eszternek, Böde István Gábornak és Adler Írisznek (2009),

  • Szabadkai 0-24 Nemzetközi Koreográfus Verseny III. helyezett Böde István és Adler Írisz (2010)

  • "Kisbokrétás táncos" cím: Takács István (2011)

  • "Pántlikás táncos" cím: Meskó Kata (2011)

  • IV. Országos Néptáncversenyen szóló kategóriában Kalmár József országos első helyezett lett, "Bokrétás táncos" címet kapott; Meskó Kata különdíjat kapott (2012)

  •         VIII.  Martin György Országos Néptánc Fesztiválon alkotói nívódíj Lukács Lászlónak, Lukácsné Haránt Eszternek (2013)
  • VIII. Országos Ifjúsági Szólótáncversenyen Egerben Kalmár József, Takács István „Ezüstpitykés”táncos címet, Márkli Zsuzsanna „Gyöngygalléros” táncos címet kapott (2014)

  • Dél-alföldi Regionális Gyermek és Ifjúsági Néptánctalálkozó és Minősítő Versenyen (Kiskőrös, 2015)  

    • Ezüst Minősítés: Nagy Miklós – Bencze Kata

  • IX. Országos Ifjúsági Szólótáncversenyen Egerben Kalmár József, Takács István, Meskó KataKülöndíjat  kaptak, Görög Anna Judit „Gyöngygalléros” táncos címet kapott (2016)

  •        VII. Néptánc- Szólótánc Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV, Fót, 2016) 

    • Különdíjban részesültek: Csík Zsófia-Seregély Bencze valamint Cseh Zoltán

    • III. korcsoport páros kategóriában országos 1. helyezett: Rózsa Sára-Takács István

    • III. korcsoport férfi szóló kategóriában 3. helyezett Kalmár József

    • IV. korcsoport páros kategóriában megosztott 2. helyezés Márkli Zsuzsanna-Schaáf Gábor és Jánosy Zsófia-Halász József

    • IV. korcsoport páros kategória kísérővel: 1. helyezett Görög Anna Judi

  • XIII. Országos Gyermek Szólótánc Fesztiválján Dél-Alföldi regionális előválogatóban (2017):

    • Bronz Minősítés: Mészáros Botond és Rózsa Bora 

    • Ezüst Minősítés: Kárpáti Mátyás (és Kerekes Viola kísérő), Szabó Áron és Kerekes Viola, Frank Emil és Jakus Janka , Dobos András és Jakus Henrietta

    • Arany Minősítés: Hábenczius László és Máté Nina, Horváth Ádám és Lukács Anna Eszter

    • Kiemelt Arany Minősítés: Máté András és Bencze Kata

  • Bács-Kiskun Megyei Gyermek és Ifjúsági Néptánctalálkozót és Minősítő Versenyen (2017)  

    • Ezüst Minősítés: Ráczkövi Viktor és Raffai Szilárd, Szabó Zsófia és Marozsi Eszter, valamint Marozsi Ádám és Jakus Henrietta 

    • Arany Minősítés: Kárpáti Mátyás és Kerekes Viola, Lukács Anna Eszter és Ráczkövi Viktor

    • A legjobb páros viszony megvalósításáért különdíj: Lukács Anna Eszter és Ráczkövi Viktor

  • Gyermek és Ifjúsági Néptánctalálkozót és Minősítő Verseny (2018)

    • Ezüst minősítés: Szabó Áron és Jakus Janka 

    • Arany minősítés: Bacsa Norbert és Gumpl Alexandra (Kodály Iskolával közösen indítva)

    • Kiemelt arany minősítés: Máté András és Bencze Kata

  • ​       Dél-alföldi Regionális Gyermek és Ifjúsági Szólótáncversenyt (Kecskemét, 2020)
    • Lukács Rubinka - Kolozsvári Péter - kiemelt aranyminősítés
    • ​​Rigó Boglárka és Mészáros Botond - kiemelt arany minősítés
    • Bencze Kata és Máté András – kiemelt arany minősítés és a legharmonikusabb pár különdíja
    • Máté András – kiemelt arany minősítés
    • Nagy Anna és Kutasi András, Meskó Sára és Kis Benedek, Kereczkey Réka és Szabó Márton –arany minősítés

Felkészítő tanáraik: Lukács László, Lukácsné Haránt Eszter, Böde István, Böde-Harkai Csilla, Molnár Máté és Márkli Zsuzsanna.

  •      GYERMEK NÉPTÁNCOSOK XIV. ORSZÁGOS SZÓLÓTÁNC FESZTIVÁLJA (Szarvas, 2021. 06. 04-06.)
    • Lukács Rubinka - Kolozsvári Péter - Különdíj 
  •      Dél-alföldi Regionális Gyermek és Ifjúsági Szólótáncversenyt (Gyula, 2022)
    • Meskó Sára - Lukács Rubinka - aranyminősítés 
      • különdíjA bökönyi táncok stílusos előadásáért.
    • ​​Kolozsvári Péter arany minősítés
      • Ezüst minősítés:
        • Dobrosi Áron – Petrovics Emma (Csutri csoport)
        • Kis Benedek – Benkő Nikolett (Suprik csoport)
        • Nagy Anna – Kereckey Réka (Suprik csoport)
        • Kutasi András (Suprik csoport)
        • Benkő Anikó – Rigó Boglárka (Kisbetyár csoport)
      • ​​​Bronz minősítés:
        • Takács Hanna – Tihanyi Zselyke (Kisbetyár csoport)
    • Felkészítő tanárok: Lukácsné Haránt Eszter, Böde István Gábor, Márkli Zsuzsanna, Molnár Máté, Molnárné Rőfi Renáta

 

Partnereink

Hírös Agóra
Mercedes Benz
Emberi Erőforrások Minisztériuma
NKA
Kecskemét
Fornetti
Csoóri Sándor alap
Halmos Béla Program
We tarvel in culture